آزمایشگاه کد راهوت

image

بوم

image

 بوم؛ سامانه مدیریت محتوای وب (CMS)

سامانه مدیریت محتوای وبِ ابریِ بوم، راهکاریست که سازمان‌ها، شرکت‌ها و کسب و کارها را از دشواری‌های پیدا کردن یک تیم برنامه‌نویسی معتبر و اعتماد برای کارسپاری پروژه و دغدغه‌ی پشتیبانی در آینده نجات می‌دهد. بسته به نیازمندی‌های فنی و تجاری با بهره‌مندی از یکی از اشتراک‌های مبنا، تراز، والا و بیکران بوم با خیالی آسوده می‌توان از پشتیبانی و بروزرسانی مادام‌العمر و رایگان بوم و زنجیره‌ی گسترده خدمات آزمایشگاه کد راهوت بهره برد. بوم با معماری بازو پذیر یا ماژولار این توانایی را دارد که با خرید و یا ارتقای اشتراک در چشم به هم زدنی بدون اتلاف وقت و بدون نیاز به تغییر زیرساخت با عملکردی جدید میزبان کاربرهای‌تان باشد. 

پل

 پل؛ بازوی وب‌سرویس بوم

بستر و زیرساخت وب سرویس بوم پل نام دارد که مطابق با مستندات فنی، چارچوب برقراری ارتباط بین سامانه‌ها را شکل می‌دهد و دریافت خدمات آزمایشگاه کد راهوت در سامانه‌های پیاده‌سازی شده با فناوری‌ها و زبان‌‌های برنامه‌نویسی دیگر را ممکن می‌سازد. 

image

سکو

image

 سکو؛ بازوی پلتفرم‌ساز بوم

بازوی سکو وب را به یک سکو و یا به عبارت دیگر به یک پلتفرم ارتقا می‌دهد، خدمات دو سویه بین مالک وب و مشتری به یک ارتباط سه سوی بین مالک پلتفرم و پذیرنده‌ و مشتری تبدیل می‌شود. مالک وب می‌تواند دسترسی به خدمات هریک از بازوهای بوم که اشتراک سکو پذیر آن را تهیه نموده باشد را برای پذیرنده‌های سکوی خود فعال کند.

هوادار

 هوادار؛ بازوی شبکه‌اجتماعی‌ساز بوم

هوادار بازویی است که به یاری بازوی سکو می‌آید و وب سایتی که پیش‌تر با بازوی سکو به پلتفرم تبدیل شده بود را به یک شبکه اجتماعی ارتقا می‌دهد. با هوادار دیگر هر یک از پذیرنده‌های سکو می‌توانند صفحه اختصاصی خود را در نشانی اختصاصی و منحصر بفرد خود داشته باشند و تمامی خدمات خود را در یک محیط اختصاصی به مشتریان  ارائه دهند. هوادار همچنین ویژگی فنی و امکان دنبال کردن پذيرنده (Follow) را نیز مهیا می‌کند تا هوادارها بتوانند در جریان آخرین رخدادهای پذیرنده باشند و پذیرنده نیز بتواند تنها در یک فضا و بستر بصورت  یکپارچه و همگام با بستر فروش و ارائه خدمات خود، نیازهای ارتباطی با مشتریان و بازاریابی را نیز مرتفع سازد.  

image

دخل

image

 دخل؛ بازوی حسابداری بوم

دخل یکی از بازوهای همیار بوم است که اشتراک والای بوم آن را در دل خود دارد، زیرا که پیش نیاز تکمیل چرخه‌ی خدمات بازوهای تراکنش محور همانند حجره، مدرسه، حراج‌آرا و مدد می‌باشد. بازوی دخل ارتباط بین بوم با هریک از درگاه‌های پرداخت اینترنتی را برقرار و مدیریت دخل و خرج و پردازش سفارش‌ها را خودکار می‌سازد. تعریف انواع تخفیف‌های کاربر محور، کالا محور و مبتنی بر سبد خرید، امکان ارائه‌ی کیف پول به کاربر وب، امکان اعطای اعتبار هدیه به کاربر وب، مدیریت کیف پول اعتبار پذیرنده‌ها و مدیریت فرآیند پردازش تراکنش‌ها و تسویه وجوه پذیرنده‌ها بخشی از ویژگی‌های دخل است.

محتوا

 محتوا؛ بازوی محتواساز بوم

بازوی همیار بوم محتوا که ابزاری برای نشر محتوا در وبسایت است در اشتراک تراز بوم ارائه می‌گردد و به مالک وب بومی کمک می‌کند تا بتواند در وب سایت خود یک مجله اینترنتی و یا یک وبلاگ راه اندازی کند. با کمک بازوی محتوا می‌توان به آسانی انواع محتواهای رسانه‌ای متنی، تصویری، صوتی و ویدئویی را با کاربران وب سایت به اشتراک گذاشت.

image

خبرنگار

image

 خبرنگار؛ بازوی خبرگزاری‌ساز بوم

بازوی خبرنگار وب بومی را به پایگاه اینترنتی یک خبرگزاری تبدیل می‌کند. خبرنگارها و سردبیرها هر یک مطابق با زمینه فعالیت تخصصی و حیطه اختیارات دسترسی دارند و خبرها متناسب با استانداردهای جهانی خبر توسط خبرنگارها ثبت و توسط سردبیر مرتبط پردازش و منتشر می‌شود. 

فرمی

 فرمی؛ بازوی فرم‌ساز بوم

بازوی فرمی نیازمندی‌ها به جمع آوری اطلاعات از جامعه هدف و ثبت نام‌های برخط را مرتفع می‌کند. با فرمی دیگر برای ساخت فرم‌ها نیازی به استفاده از فرم سازها نیست و داده کاربران که امروزه ارزشمندترین دارایی است، در فضای مجازی نشت نمی‌کند و برای تحلیل‌های بازار در دست افراد غیر قرار نمی‌‌گیرد و حریم خصوصی کاربران نیز بیشتر از پیش حفظ می‌گردد.

image

شهروند

image

 شهروند؛ بازوی مدیریت کاربر بوم

بازوی شهروند نیز یکی از ابزارهای پایه بوم یا بازوهای همیار بوم است که در اختیار مالک وب بومی قرار می‌گیرد و پشتوانه‌ای برای بازوهای دیگر است. با کمک شهروند رفتار بوم نسبت به هر یک از گروه‌های کاربر وب، متفاوت می‌گردد و می‌توان گروه‌های تخصصی از کاربران وب ساخت که هر یک پیشخوان تخصصی شامل دسترسی‌های ویژه و محتوای مخصوص خود را داشته باشند.

تیم‌باز

 تیم‌باز؛ بازوی مدیریت تیم و پروژه‌ی بوم

بازوی تیم باز راهکاری است که آزمایشگاه کد راهوت برای مدیریت کارها و کارمندها و همکاری‌ها تدارک دیده است. با تیم باز می‌توان افراد را در بینهایت ابرتیم و تیم و تیمچه جانمایی، سرتیم‌ها رو معین و کارها (Task) را تعریف نمود و هر یک را برای انجام به یکی از هم‌تیمی‌ها سپرد و در لحظه و برخط در جریان روند پیشبرد کارها قرار گرفت. در تیم‌باز رد تمامی رخدادها و رفتارها بصورت مستند در پایگاه داده ذخیره می‌شود و مسیر طی شده در پیشخوان با نمودارهای تحلیلی و گزارشی قابل مشاهده و بررسی است.

image

حجره

image

 حجره؛ بازوی فروشگاه‌ساز بوم

بازوی حجره فروشگاه ساز بوم است، فرآیند فروش و کسب درآمد در یک تجارت و کسب و کار، از طریق فروش کالا باشد یا دریافت سفارش خدمات، یا نگهداری و انبارداری کالاها، یا رزرو امکانات، یا اجاره تجهیزات و یا فروش اشتراک... هرچه باشد تفاوتی ندارد، حجره فرآیندها را تام و تمام شبیه‌سازی می‌کند تا کسب و کار شما از مرزهای جغرافیایی خارج شود و امکان ارائه به هر یک از کاربران اینترنت میسر شود.

حراج آرا

 حراج‌آرا؛ بازوی مزایده ساز بوم

حراج‌آرا سازوکار برپایی یک حراجی آنلاین و یا یک مزایده برخط است. با کمک حراج‌آرا آثار گران‌بهای هنری و یا گنجینه‌ها و عتیقه‌ها و یا یادبودهای انسان‌های مشهور را می‌توان آنگونه که شایسته است بدون محدودیت‌های جغرافیای در معرض دید همگان گذاشت و با قیمتی که در تناسب با ارزش و بهای کالا و مورد پیشنهاد فرد علاقه‌مند و مورد پذیرش مالک اثر است در فرآیندی مبتنی بر شفافیت به حراج گذاشت. 

image

مدرسه

image

 مدرسه؛ بازوی آموزشگاه‌ساز بوم (LMS)

بازوی مدرسه یک سامانه مدیریت آموزش است که به بوم اضافه ‌می‌شود و با ایجاد دورها و تعریف درس‌ها برای هر دوره و تعیین آموزگار هر درس امکان آموزش مجازی را در وب بومی فراهم می‌کند. امکان اخذ آزمون برخط و صدور کارنامه و گواهینامه برای فراگیر از دیگر امکانات و قابلیت‌های بازوی مدرسه است. با مدرسه می‌توان بینهایت کلاس ایجاد و آموزش مجازی زنده را برخط برقرار نمود.

مدد

 مدد؛ بازوی جمع‌سپاری بوم

بازوی مدد ابزار و راهکار راهوت برای جمع سپاری و یا کرادفاندینگ است. مدد مبتنی بر رویکرد جمع سپاری، دریافت مشارکت هدیه محور (Donat) را در پیشبرد رخدادهای اجتماعی و بشر دوستانه و نیز سرمایه گذاری سهام محور را در تامین مالی کسب و کارها با سهم‌های خُرد سپرده شده به انبوه کاربران ممکن می‌سازد. با مدد می‌توان منابع مالی گسترده را با مشارکت‌های کوچک اما گسترده‌ی جمعیت‌های بزرگ بدست آورد.

image